Mazda 3 Hatchback

Üstün yakıt ekonomisi, mükemmel çevre performansı

Bu tasarruflu otomobil, nefes kesici sürüş deneyimi ile sıra dışı yakıt ekonomisini bir araya getirir, 118 g/km gibi düşük CO2 emisyonları sağlar1. Bu etkileyici çevre performansı, i-stop ve gelişmiş SKYACTIV teknolojisi dahil lider teknolojilerimiz sayesinde elde edilir.

Etkileyici yakıt ekonomisine katkı sağlayan diğer bir unsur, aracın lider aerodinamik performansıdır. Radyatörün önünde bulunan ve sürüş koşullarına göre otomatik olarak açılıp kapanan ve aracın sürtünmesini azaltıp çevre performansını iyileştiren aktif hava kelebeği de bu duruma yardım eder. Mazda'daki bu yeni özellik, keyifle yaşayacağınız stabil ve stressiz sürüş deneyimine katkı sağlar.

 

i-stop teknolojisi Hiç tavizde bulunmayan tasarruflu bir araç için daha iyi yakıt ekonomisi

Bisikletçilerden alınan ilhamla yapılan i-stop sistemi, motoru hızlı bir şekilde başlatmak üzere pistonları mükemmel bir biçimde konumlandırır.

i-stop, trafikte boşta duruyorken motorunuzu kapatarak otomobilinizin çevre performansını iyileştirir. Bunu pek fark etmeyeceksiniz, çünkü i-stop motorunuzu çoğu başlat-durdur sisteminden daha çabuk ve yumuşak çalıştırır. Böylece siz istediğiniz anda motorunuz harekete hazır olur. i-stop, hem otomatik hem de manuel şanzımanlı modellerimizde mevcuttur.

Birçok teknoloji ödülü kazanan bu sistem, dünyada motoru tekrar başlatmak için yanma enerjisi kullanan tek start-stop sistemidir. Alışılmışa meydan okumak için seçtiğimiz yollardan yalnızca biri daha.