Mazda 3 Hatchback

Keyif verici sürüş deneyimi, dinamik sürüş performansı

Yeni Mazda3 hatchback, sportif tasarımının yarattığı beklentilerin de ötesinde bir sürüş deneyimi sağlar. Otomobillerimiz, heyecan verici ve dinamik sürüş performansları ile ünlüdür. Çünkü biz, sürüş eğlencesine öncelik veririz. Bu, alışılmışa meydan okumak için kullandığımız birçok yöntemden sadece biri.

Otomobil tasarlama ve üretmeyle ilgili geleneklere meydan okuyan bu yaklaşım burada da devam ediyor; yeni bir araç, Japon Jinba Ittai – ‘at ile binicisinin birlikteliği’ kavramından ilham alıyor. Bu kavram, araç ve sürücüsü arasında özel bir bağ yaratır ve bu spor hatchback için heyecanlı ve duyarlı bir yol tutuşu ile birlikte nefes kesici bir sürüş deneyimi vaat eder.

SKYACTIV-Gövde yapısı Daha güvenli ve dinamik sürüş için daha hafif, daha güçlü gövde materyalleri

Yeni SKYACTIV-Gövde yapısı daha hafif ve daha güçlüdür, otomobilin dinamik sürüş performansını arttırır ve size daha güvenli bir sürüş deneyimi yaşatır.

Yeni SKYACTIV-Gövde yapısı, otomobilin sürüş performansını artırır ve size daha iyi bir sürüş deneyimi yaşatır. Bunu nasıl yapar? Gövde yapısının sertliğini yaklaşık %30 oranında artırmak için ultra yüksek çekme dayanımlı çelik takviyeler kullandık. Böylece yeni nesil otomobillerimizdeki gövde materyalleri daha güçlü olmanın yanı sıra hafiftir ve aracın genel ağırlığını azaltır.

Arttırılmış sertlik ve hafifliğin kombinasyonu, yol tutuşunu çok daha duyarlı, otomobilin sürüşünü ise daha atik kılar. Bu, sürüş dinamiklerini iyileştirir ve sizin daha keyifli sürüş deneyimleri yaşamanızı sağlar.

 

SKYACTIV motor ve şanzımanlar Geliştirilmiş bir sürüş deneyimi için güçlü, verimli güç aktarım organlar

Yeni SKYACTIV-G 1,5 litre motorumuz, önceki motorlarımızdan çok daha iyi bir yakıt ekonomisine sahiptir ve çok daha iyi tepki verir.

Yeni geliştirilmiş SKYACTIV-G 1,5 litre, çok daha iyi yakıt tasarrufu sunan, hafif ve kompakt benzinli bir motordur.

SKYACTIV-G 1,5 litre motorumuzu, altı ileri SKYACTIV-DRIVE otomatik veya altı ileri SKYACTIV-MT manuel şanzıman ile birlikte tercih edebilirsiniz.

SKYACTIV-G 1,5 Euro 5 emisyon standartları ile uyumludur.

Olağanüstü derecede verimli ve temiz SKYACTIV-D 1,5 litrelik dizel motor, birinci sınıf yakıt ekonomisi ve performansı sunar. Motor, daha küçük bir motorla ilişkilendirilen daha yüksek soğutma kaybına karşı koyacak genişletilmiş bir homojen zayıf yanma aralığı, daha az mekanik direnç ve yeni bir yalıtım teknolojisi sunar.