Mazda 6

Olağanüstü çevre performansı, yakıt tasarrufu ve düşük CO2 emisyonu

Mazda6 sürüş keyfinizden ödün vermeksizin lider bir çevre performansı ve yakıt ekonomisi sağlamak için bir dizi SKYACTIV TEKNOLOJİSİ kullanır.

Son derece verimli SKYACTIV TEKNOLOJİSİ'ne sahip motorlar ve şanzımanlar, i-ELOOP ve i-stop sistemleri (daha fazla bilgi için aşağıya bakınız) hafif ancak güçlü SKYACTIV-GÖVDE materyalleri ile uyumlu olarak Mazda6'yı yakıt tasarrufu ve düşük CO2 emisyonu bakımından liderler arasına yerleştirir. Motor gücünden ise herhangi bir ödün verilmek zorunda kalınmaz. Mazda6 ile, sürüş performansını etkilemeksizin gelişmiş çevre performansına sahip olan bir otomobil yaratarak alışılmışa bir kez daha meydan okuduk.

i-ELOOP sistemi Çevre performansını ve yakıt ekonomisini iyileştirmenin başka bir akıllı yolu

Ön paneldeki i-ELOOP göstergesi (sağ tarafta), yavaşlarken ne kadar elektrik ürettiğinizi ve ne kadar şarjınız kaldığını gösterir.

Bu, araç yavaşlarken oluşan enerjiyi kullanarak elektrikli aksama enerji sağlamak üzere geliştirdiğimiz bir sistem olan i-ELOOP'u kullandığımız ilk otomobilimiz. i-ELOOP sistemi - özellikle geleneksel olmayan kapasitörümüz elektriği diğer sistemlere göre daha çabuk, verimli ve dayanıklı bir şekilde depolayıp serbest bıraktığı için - yakıt ekonomisinde önemli bir iyileşme sağlar.

Bir motorun gücünün genellikle %10'u, otomobilin elektrikli aksamına enerji sağlamak üzere elektriğe çevrilir. i-ELOOP ile, motorun aracı iterken elektrik üretmesine gerek kalmaz. Motor gücünün %100'ü itme için kullanıldığından bu, otomobilin yakıt tasarrufunu ve çevre performansını artırır.

 

i-stop teknolojisi Herhangi bir rahatsızlık yaratmadan daha iyi yakıt tasarrufu ve daha düşük CO2 emisyonu için

i-stop teknolojimiz yakıt ekonominizi geliştirir ve giderlerinizi azaltır.

i-stop, trafikte boşta duruyorken motorunuzu kapatarak otomobilinizin çevre performansını iyileştirir. Bunu pek fark etmeyeceksiniz, çünkü i-stop motorunuzu çoğu start-stop sisteminden daha çabuk ve yumuşak çalıştırır. Böylece siz istediğiniz anda motorunuz harekete hazır olur. i-stop, tüm SKYACTIV motorlarımızda standart olarak sunuluyor.

Birçok teknoloji ödülü kazanan bu sistem, dünyada tekrar başlatmak için yanma enerjisi kullanan tek start-stop sistemidir. Alışılmışa meydan okumak için seçtiğimiz yollardan bir diğeri...