Mazda CX-3

Akıllı Şehir İçi Fren Desteği (SCBS) düşük hızda (en fazla 30 km/saat) çarpışma olasılığı olduğunu algıladığında frenleri acil durdurma komutuna hazırlar ya da darbeyi önlemek veya etkilerini azaltmak için otomatik olarak fren uygular. Sorun çıkaracak çarpmaları önler.

Kör Nokta İzleme sistemi şerit değiştirirken ekstra bir çift göz gibi çalışarak kör noktalarınızı tarar ve yan şeritlerden birinde yaklaşan bir araç varsa sizi uyarır.

Arka Trafik Uyarısı (RCTA) başınızın arkasında gözleriniz varmış gibi çalışarak araç geri geri giderken kör noktaları izler ve bir araç ya da engel olduğunda sizi uyarır.

 

Şerit Değiştirme Uyarı Sistemi (LDWS) kameralar aracılığıyla aracın şeritten çıkmaya başladığını algıladığında sürücüyü sesli ve görsel olarak uyarır.

Otobanlardaki uzun yolculuklar için idealdir. Otomatik olarak hızı ayarlar ve öndeki araçla arasındaki önceden ayarlanmış mesafeyi korur, bu sayede ayağınızı gaz pedalında tutmanıza gerek kalmaz.

 

4 Tekerlekten Çekiş i-ACTIV AWD

Yüksek verimli, yeni nesil i-ACTIV AWD sistemi, yakıt veriminden ödün vermeden Jinba Ittai sürüş deneyimini yaşamanızı ve güçlü performanstan zevk almanızı sağlar.

Teknolojinin son ürünü sensörler sürekli olarak yol yüzeyi durumunu ve sürücü eylemlerini takip eder. Akıllı sistem, dinamik ve emin bir sürüş için en yüksek çekme kuvvetiyle gücü jantlara aktarır.

İnsan Makine Arayüzü (HMI)

Mazda’nın yenilikçi, yeni nesil insan makine arayüzü sürücü güvenliği açısından iki kısma ayrılmıştır. Göstergenin üstünde bulunan Aktif Sürüş Ekranı, araç bilgilerini göz hizanıza getirerek önünüzde uzanan yola odaklanmanızı sağlar.

7 inçlik renkli dokunmatik ekran ve HMI kumandası sayesinde de MZD Connect iletişim, bilgi-eğlence ve navigasyona kolay erişim sağlar.