Değerli müşterilerimiz; Koronavirüs nedeni ile alınan tedbirlere istinaden geçici bir süre plazalarımızda Pazar günü hizmet veremeyeceğimizi bildirir, anlayışınız için teşekkür ederiz.

Mazda MX-5 RF
İçinizdeki sürücüyü uyandırın

Basit bir cıvatadan benzersiz SKYACTIV Teknolojisine kadar, MX-5 RF'nin her bileşeni sürücü için sürüş keyfi sağlamak, gücü arttırmak ve MX-5 RF ile aranızda samimi bir Jinba-Ittai bağı oluşturmak üzere titizlikle tasarlandı.

MX-5 RF, akıcı KODO: Hareketin Ruhu tasarım teması kullanılarak özenle işlenmiş açılır kapanır tavana sahiptir. Bu geliştirilmiş tavan sürüş (maks. 10 km/s) sırasında açılabilir ve yalnızca 13 saniye içerisinde sessiz bir kabinden açık havada heyecan verici sürüş keyfine geçmenizi sağlar.

Hem üstü açık hem de üstü kapalı sürüşte en iyisini sunar.

 

Yeni Mazda MX-5 RF, 2017 Red Dot ürün tasarımı ödüllerinde, her yıl düzenlenen ve uluslararası anlamda beğeni toplayan ‘’Red Dot: En İyinin En İyisi ‘’ yarışmasında en yüksek onura erişti. Böylece Mazda’nın KODO - Hareketin Ruhu felsefesi de taçlandırılmış oldu.

 

Tasarım

Büyüleyici KODO: Hareketin Ruhu tasarımına sahip Mazda MX-5 RF, hafif gövdesiyle üstün yol tutuş kabiliyetini yansıtır ve göz yaşı tipi olağanüstü kabin tasarımıyla açık havada sürüşün keyfini deneyimlemenize olanak sağlar. Dış ve iç donanım kusursuz bir biçimde birbirini tamamlayarak otomobille aranızda Jinba-Ittai bağı oluşturur ve tüm sürüş koşullarında heyecan verici deneyimler sağlar.

 

Performans

SKYACTIV Teknolojisi, otomobillerimizin verimliliğini, gücünü ve performansını yeniden tanımlıyor. Dinamik tutuş ve taviz vermeyen yakıt ekonomisi, MX-5 RF'nin eğlenceyi konforla kusursuz bir şekilde birleştirmesine olanak tanır. Motordan şanzımana, şasiden sürüş dinamiklerine kadar her bir öğe, mükemmel bir sürüş deneyimi sağlamak üzere optimum düzeye getirildi. Elektrikli hidrolik direksiyon ve süspansiyonda yapılan iyileştirmelerin yanı sıra ideal ağırlık dağıtımı ve alçak ağırlık merkezi, MX-5 RF'nin benzersiz bir yol tutuş sunmasını sağlar.

 

Bilgi - Eğlence

MX-5 RF'deki sezgisel bilgi-eğlence sistemi MZD Connect sayesinde, dış dünyaya farklı yöntemlerle bağlanabilirsiniz. Tüm haritalar, müzik ve çok daha fazlasına erişim sağlamanız, ihtiyacınız olan her şeyin elinizin altında olduğu güveniyle arkanıza yaslanıp sürüşün keyfini çıkarmanızı sağlar.

 

Gelişmiş Güvenlik Teknolojisi

MX-5 RF'nin geliştirilmesi, yalnızca bu ikonik modelin saf sürüş keyfini arttırmakla kalmamış, aynı zamanda çeşitli yenilikçi i-ACTIVSENSE teknoloji özellikleriyle güvenliği daha da geliştirerek maksimum düzeye çıkarmıştır. MX-5 RF'nin size çepeçevre koruma sağlayacak şekilde tepeden tırnağa tasarlanan aktif ve pasif güvenlik sistemleri, sizi yaklaşan tehlikeler hakkında uyararak çarpışma olasılığını azaltır ve karanlık yollarda ve otoyollarda sürüş sırasında içinizin rahat olmasını sağlar.

 

Mazda'da, tıpkı bir at ve binicisinde olduğu gibi otomobil ve sürücü arasında duygusal bir bağ kurmaya inanıyoruz. Bunun sonucunda daha dinamik, tepki veren ve her şeyden ötesi daha keyifli bir sürüş elde ediyoruz