Mazda MX-5 RF
Güzellik, konfor, şıklık ve stil

MX-5 RF'nin yeniden tasarlanan görünümü, KODO - Hareketin Ruhu tasarımının potansiyelini ortaya çıkarır. Muhteşem fastback çizgileri ile mükemmel bir orantıya sahip bu cabrio spor otomobil, gören herkese keyif verir.

Zarif tavan tasarımı sayesinde, yeni açık hava hissinin ve aynı zamanda kabin içinde maksimum güvenlik ve konfor hissinin keyfini çıkarabilirsiniz. Çevreleyen ve dış kısımdan uzanan gövde panellerine sahip iç tasarımı, otomobille tam bir teklik hissi anlamına gelen Jinba Ittai bağını oluşturur.

 

Zarif, akıcı çizgiler

MX-5 RF tavanın zarif tasarımı, arka kısma doğru hafifçe eğimli yan kısımlara sahip olup aynı zamanda sürücünün çevresinde göz yaşı şeklinde mükemmel bir kabin yaratmak amacıyla yan kısımlara düzgün bir şekilde uzanır. Bu akıcı tavan hattı, ön tamponun alt kısmından başlar, motor kapağından geçip bagaja kadar uzanan düz bir gövde çizgisiyle birleşerek bakışları üzerinize çekecek zarif bir fastback silueti yaratır.

 

Lüks iç donanım detayı

MX-5 RF'nin sürücü konforuna odaklanan kokpit tasarımı, mükemmel bir simetri ile yerleştirilmiş tüm ana kontroller ile yüzünüzde bir gülümseme oluşturur. Yumuşak bir his ve yüksek kaliteye sahip siyah deri koltuklar, iç donanım stilinin dinlendirici ve sofistike ambiyansını güçlendirir.

 

Birinci sınıf açılır kapanır tavan

MX-5 RF'nin titiz bir şekilde planlanmış ve etkileyici tasarıma sahip açılır kapanır tavanı yalnızca 13 saniye içinde katlanıp kaldırılır. Baş üstü tavan panelleri ve arka pencere camı kolayca ve sorunsuz bir şekilde görüş alanından çıkarak tavan aşağıdayken arka tavanı yerine oturtur. Bu gerçekten benzersiz yeni tasarım, pazardaki diğer kapalı tavan modellerinden farklıdır.

 

Yeni geliştirilmiş gövde rengi

Mazda'nın TAKUMI-NURI boya teknolojisi, elde boyanmış gibi bir görünüme sahip kusursuz ve yüksek kaliteli bir kaplama sunar. Dikkat çekici ve baştan çıkarıcı Çelik Grisi, makinenin gücü ve kesinliğinin güzelliğini yansıtır. Işık ve gölge arasındaki güçlü kontrasta ve pürüzsüz yüksek yoğunluklu kaplamaya sahip görünüm, MX-5 RF'nin tek parça çelik bloktan yontulduğu etkisini yaratır.

 

Taviz vermeyen bagaj alanı

Tasarımcılarımız, MX-5 RF'nin kompakt ve etkili bir şekilde yerine oturan açılır kapanır tavanını yaratırken kullanışlılığından ödün vermedi. Güzel bir profile ve zarif bir tasarıma sahip olan bagaj, soft-top modelle aynı kapasiteyi sunar. Bagaj, iki adet standart kabin boy valizi rahatlıkla alabilir. Stil ve işlevin mükemmel bir ifadesi.

 

Jinba Ittai bağı

MX-5 RF, mükemmel bir uyum içinde dışarıyı içeriye ve içeriyi dışarıya taşır. İç ve dış dünya arasındaki sınırlar ortadan kaldırılarak sürücü ve otomobil arasında teklik hissi anlamına gelen muhteşem Jinba Ittai bağı elde edilir. Gövde panelinin nefes kesici çizgileri, taze hava akışı gibi kusursuz ve sürekli bir şekilde kabinin iç kısmına doğru uzanır.

 

Direksiyon tasarımı

Bir yandan elleriniz kırmızı dikiş detayına ve şık parlak krom kaplamaya sahip üstün deri direksiyonu çevrelerken diğer yandan direksiyonun pratikliği ile ses düğmelerini kullanarak müziği kontrol edebilirsiniz. Ergonomik şekil, ellerinizin oturmasını sağlayacak şekilde tasarlanmış olup virajlı yollarda hızlı ve kolay kontrol sunar.