Değerli müşterilerimiz; Koronavirüs nedeni ile alınan tedbirlere istinaden geçici bir süre plazalarımızda Pazar günü hizmet veremeyeceğimizi bildirir, anlayışınız için teşekkür ederiz.

Mazda MX-5

Konik, en çok satan roadster – saf sürüş keyfi için tasarlandı

Ultra sportif yeni Mazda MX-5'in büyüleyici görünümü ve mükemmel hatları devrim yaratan KODO – Hareketin Ruhu tasarımını göz zevkine özellikle hitap eden bir hale getiriyor. Bu iki koltuklu otomobilde oturup rüzgarı hissettiğinizde MX-5'in saf sürüş keyfi için tasarlandığını anlayacaksınız.

Ödüllü SKYACTIV Teknolojimiz ve "gram stratejimiz", bu kompakt, hafif spor otomobilin nefes kesici bir sürüş hissi sunmasını sağlıyor ve MX-5 ile aranızda derin Jinba-Ittai bağı oluşturuyor. Bu his yenilikçi dahili MZD Connect Bilgi-Eğlence sistemi ve vücudunuzun bir uzantısı gibi çalışan i-ACTIVSENSE güvenlik özellikleriyle geliştiriliyor.

Ödüller Yenilikçi Tasarıma ödüllü takdir

 

Mazda MX-5 hem 2016 Dünyada Yılın Otomobili (WCOTY) hem de Dünyada Yılın Tasarımı ödüllerinin sahibi oldu. Mazda MX-5 ödüllerin tarihinde her iki ünvanı birden kazanan ilk model oldu. New York Uluslararası Otomobil Fuarı'nda verilen ödüllerde MX-5, finale kalan Audi A4 ve Mercedes-Benz GLC arasından sıyrılarak ödülü aldı.

 

Mazda MX-5 gitgide zenginleşen ödül koleksiyonuna yüksek prestijli bir ödülü daha ekledi: 2016 What Car? En İyi Convertible Ödülü. İkonik orijinal versiyonundan beri en hafif MX-5 olan Mazda MX-5 şimdi daha kısa, daha alçak ve daha geniş. En kısa ön ve arka çıkıntıları, en alçakta konumlanmış ağırlık merkezi, dinamik oranları ve Mazda’nın KODO: Haraketin Ruhu stili ile Mazda MX-5 modern bir şekilde sürüş keyfine odaklanıyor.

 

Mazda MX-5 Japonya Yılın Otomobili 2015-2016 ödülünü kazandı. Böylece Mazda’nın iki kişilik ikonik modeli kendi ülkesinin bu en prestijli otomobil ödülünü, bir önceki nesliyle 2005-06’da aldıktan sonra, ikinci kez kazanmış oldu. MX-5 aynı zamanda, 2012-13’te Mazda CX-5 ve 2014-15’te Mazda2’nin kazandığı ödüllerle birlikte dört yıl içinde, Mazda’nın büyük takdir toplayan yeni nesil ürün gamından bu ödülü kazanan üçüncü Mazda modeli oldu.

 

Dördüncü nesil ikonik MX-5, çığır açan üstün tasarımları için bu yıl yapılan başvuruların yalnızca %1,6'sına verilen ve yarışmanın en prestijli ödülü olan "Red Dot: En İyinin En İyisi" ödülünü kazandı. KODO çizgileri ve formları, Mazda araçlarının enerjisini ve atletik “hareketli” doğasını yansıtıyor.

 

Özellikler Bu otomobili özel kılan özellikleri keşfedin

 

Kör Nokta İzleme Sistemi (BSM)

Bir aracın kör noktanıza girmesi veya arkadan yaklaşması durumunda sistem, alarm ve yanıp sönen kapı aynası göstergeleri ile sizi uyarır. Otomobilinizin arkasındaki alan boşalınca alarm durur ve güvenle manevra yapmanıza olanak verir.

 

Skyactiv-Gövde ve Skyactiv-Şasi

Alüminyum ve ultra yüksek çekme dayanımlı çelik gibi hafif malzemeler kullanarak yeni bir Skyactiv-Gövde ve Skyactiv-Şasi geliştirdik. Bu da gövdenin ağırlığını %15 düşürürken sağlamlılığını ve dayanımını artırmamıza olanak verdi.

 

Güç Aktarım Organları

Bu yüzden de gaz pedalına bastığınızda MX-5 tam, kusursuz güç ile yanıt verir. Sportif roadster'ın gerçek anlamda "sesini" bulduğu an da işte bu andır – boğucu bir egzoz sesiyle başlar ve heyecan verici motor sesine ulaşır.

 

Uzun Far Kontrol Sistemi (HBC)

Uzun Far Kontrol Sistemi (HBC), otomobilinizi daha güvenli hale getirir ve gece sürüşlerini kolaylaştırır. Sistem, ön farlara gömülü sensörleri kullanarak karşı yönden gelen araçların ön farlarını veya önden giden araçların arka lambalarını algılar.

 

Zarif yan profil

Çarpıcı, sportif bir silüet için yeni Mazda MX-5 artık yere daha yakın. Dengeli oranlara sahip bu otomobilin zarif konturları yan taraflardan kaputa ve arkaya doğru akıcı bir şekilde uzanıyor.

Etkileyici ön tasarım

Çarpıcı LED ön farlar ve alçaltılmış kaput yeni Mazda MX-5'e önde daha agresif ve biçimli bir tasarım kazandırıyor.

Şık gövde boyutları

Ağırlık merkezinin daha alçağa alınması ve sürücü koltuğunun hafifçe geriye yerleştirilmesi, üstü açık spor otomobil keyfini doyasıya çıkarabileceğiniz anlamına geliyor.

 

Adaptif Ön Far Sistemi (AFLS)

Gece sürüşlerinde gelişmiş güvenlik ve görünürlük. Adaptif Ön Far Sistemi (AFLS), virajlarda yolu daha iyi aydınlatmak için LED ön farları ayarlar. (Power Sense donanımında)

Sürücü odaklı sürücü alanı

Sürücü odaklı tasarlanmış olan şık kabin sizi sarmalayarak her şeye kolayca erişmenizi sağlar, böylece siz de sürüşün keyfini çıkarmaya konsantre olabilirsiniz.

Konturlu kapı döşemesi tasarımı

Dış gövde rengi, kapı üzerinden akıcı bir şekilde geçerek dış ve iç ortam arasındaki kenar geçişlerini yumuşatırken, derin hatlı yüzeyler ile krom metal kapı kolları MX-5'in kaliteli işçiliğini yansıtır.

 

Isıtmalı deri koltuklar

İnce işçilikle biçimlendirilmiş ısıtmalı deri koltuklar her virajda ve dönüşte otomobille aranızda mükemmel bir ilişki kurmanızı sağlar (Power donanımında).

Aerodinamik

Şık kabin, keyifli bir sürüş deneyimi için sürüş alanına giren hava akışını kontrol altında tutan, aerodinamik açıdan verimli bir tasarımla tamamlanır.

Uzun Far Kontrol Sistemi (HBC)

Trafik koşullarına göre uzun ve kısa farlar arasında otomatik geçiş yapan ön farlar sayesinde diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmadan yolu çok daha net bir şekilde görün (Power ve Power Sense donanımında).

 

Sizin sürme nedenleriniz neler? MX-5'te efsanevi bir sürüş deneyiminden ilham alın.

Renk Seçenekleri