Stil Sahibi, Çevik ve Eğlenceli

VIDEOYU İZLE

Teknoloji

KONTROLÜ ELE ALIN

Mazda3'te, bağlanabilirlik esastır. Uyumlu bir mobil aygıt kullanarak dünya çapındaki binlerce internet radyo istasyonuna erişim sağlayabilir, mesajlarınızı güvenli bir şekilde kontrol edebilir ve yanıtlayabilir, hatta sosyal medya hesaplarınızda güncellemeler yapabilirsiniz. Bluetooth® bağlantısı ile dilediğiniz müziğin tadına varabilirsiniz. Tüm bu özelliklerin 7” renkli ekran ve sezgisel HMI kumandası ile kontrol edilmesi, sürüşün keyfini çıkarmanıza olanak tanır.


7” DOKUNMATİK EKRAN

Gösterge panelinin orta üst kısmında, sürücünün doğal görüş alanının yakınında 7” renkli dokunmatik ekran yer alır. Bu ekran, eğlenceyi parmaklarınızın ucuna getirirken birçok faydalı bilgiyi de size iletir.

Mazda 3
Mazda 3

DERİ VİTES TOPUZU

Avucunuzun içindeki yumuşak derinin verdiği üstün his, konforu ve genel sürüş keyfini artırır.


HMI KUMANDASI

Sürücü ve ön yolcu arasına yerleştirilen ve kolay ayarlanması için ayrı bir ses düğmesine

Mazda 3

Mazda 3

OTOMATİK KLİMA

Sıcaklığı daima istediğiniz şekilde tutmak için sadece bir kez ayarlamanız yeter


SKYACTIV TEKNOLOJİSİ

Hiç bir şeyden ödün vermeden gelişim sağlamak için alışılmışa durmaksızın meydan okuyoruz. Mazda3'ün hem ihtiyaç duyduğunuz gücü hem de üstün yakıt ekonomisini bir arada kolaylıkla sunabilmesinin sebebi de budur. Geliştirilmiş SKYACTIV TEKNOLOJİSİ, sportif performans ve keyifli sürüş sağlarken sürücüye daha sorunsuz ve daha az yorucu bir deneyim sunar. Hafif ancak sağlam gövdesi tepkisel bir sürüşe olanak sağlarken G-VECTORING KONTROLÜ adı verilen yeni motor kontrol teknolojisi, daha konforlu ve güvenli bir sürüş için direksiyon ve yol tutuşunda önemli bir iyileşme sunar. Yeni nesil SKYACTIV motorlar çok daha yüksek tork, daha iyi emisyon değerleri ve daha iyi yakıt ekonomisi sunarken Mazda'nın benzersiz sürüş keyfi hissinden hiç bir şekilde ödün vermez.

Mazda 3

Mazda 3

DAHA İYİ EMİSYON DEĞERLERİ İÇİN GÜÇLÜ, YÜKSEK SIKIŞTIRMALI MOTOR


BENZERSİZ YAKIT TASARRUFU İÇİN GELİŞTİRİLMİŞ HAFİF MALZEMELER

Mazda 3

Mazda 3

İSTİSNAİ BİR HİS VERECEK ŞEKİLDE DÜZENLENMİŞ SÜSPANSİYON VE DİREKSİYON


YÜKSEK PASİF GÜVENLİK İÇİN SAĞLAM ŞASİ

Mazda 3

Mazda 3

HER ŞEY SÜRÜCÜ İÇİN

Mazda3 en küçük detaylara bile özen gösterilerek tasarlandı. Göz alıcı dış görünümden insan merkezli iç kısma kadar her bileşen size en üst düzeyde konfor sunacak şekilde dikkatlice geliştirildi. Mazda3, sürüşün keyifli yönüne odaklanabilmeniz için i-ACTIVSENSE adı verilen bir dizi akıllı güvenlik teknolojisi ile donatılmıştır. Üstün güvenlik özellikleri, kontrolü size bırakırken çevrenizi düzenli olarak izlemek için sensör ve kameralardan faydalanarak güvenliği artırır ve sürüşün keyfini çıkarmanıza olanak tanır.


PROAKTİF GÜVENLİK TEKNOLOJİSİ

Mazda3 karizmatik görünümünden enerjik performansına kadar her açıdan sürüş keyfine odaklanır. Mazda3 göze çarpmayan bir şekilde çalışan kapsamlı i-ACTIVSENSE güvenlik teknolojisi ile sürücünün kendisine duyduğu güveni artırır. Tehlikeyi algılama ve tehlikeden kaçınma teknolojileri, yol ve çevre konusundaki farkındalığı artırmak üzere uyum içerisinde bir arada çalışarak size ekstra tepki süresi sunarken kontrolü tamamen size bırakır. i-ACTIVSENSE teknolojileri sağlam gövde ile bir araya geldiğinde konfor veya performanstan ödün vermeksizin sürücü ve yolcular için üstün koruma sağlar.


AKILLI ŞEHİR FREN DESTEĞİ (SCBS)

Şehir trafiğinde en sık görülen kaza tipi olan düşük hızda çarpışma riskini minimum düzeye indirmeye yardımcı olur. Sistem öndeki aracın mesafesi ve yaklaşma hızını izleyerek çarpışma olasılığı halinde otomatik olarak fren yapar.

Mazda 3

Mazda 3

MAZDA RADAR HIZ KONTROL SİSTEMİ (MRCC)

Öndeki araçla aradaki mesafeyi ve o araca göre hızı hesaplamak için milimetre dalgalı radar kullanır. Sürücünün öndeki araçla arasında güvenli bir mesafe bırakılmasını sağlayarak uzun otoyol yolculuklarının yoruculuğunu azaltır ve yolculukları daha keyifli hale getirir.


ADAPTİF LED ÖN FARLAR (ALH)

Far teknolojisinde zirveyi sunarak gece görüşünü gündüz seviyesine çıkartır. Sistem önünüzdeki yolu daha fazla aydınlatmak amacıyla viraj alırken LED ön farları otomatik olarak ayarlayarak olası engeller söz konusu olduğunda size ekstra tepki verme süresi sunar. Yüksek hızlarda trafik işaretlerinden, düşük hızlarda yol köşelerine kadar her şeyi görmenizi sağlayan bu farlar ile olağanüstü görüş elde edeceksiniz. Parlamasız uzun farlar, diğer sürücülerin rahatsız olmasını önlemek için aydınlatılan bölgenin bir kısmını otomatik olarak kısar.

Mazda 3

Mazda 3

ŞERİT TAKİP DESTEĞİ SİSTEMİ (LAS)

Otomobilin şeritten istem dışı sapmasını önler. Ön tarafta bulunan bir kamera ile aracın yoldaki konumunu izleyen sistem, aracın istem dışı olarak şeritten ayrılması durumunda sesli bir uyarı ve direksiyondaki titreşimlerle sürücüyü uyarır, aracı şeridin ortasına getirmek için küçük düzeltmeler yapar.