Her Sürüşü Özel Bir Performansa Çevirir

VIDEOYU İZLE

Teknoloji

KONTROLÜ ELE ALIN

Mazda CX-3'ünüzle aranızdaki bağ, sizi yola ve dünyaya bağlar. Uyumlu mobil cihazınızı bağlayarak yüksek kaliteli dijital ses yayınları (DAB) dahil olmak üzere dünya çapındaki binlerce internet radyo istasyonunun keyfini çıkarın. HMI kumandası ve 7” dokunmatik renkli ekran ile metin mesajlarını güvenli bir şekilde kontrol edin, yanıtlayın ve Facebook ve Twitter üzerinden arkadaşlarınızla paylaşın. Aktif Sürüş Ekranı sayesinde tüm bunları yaparken yola odaklanmaya devam edebilirsiniz.


RENKLİ AKTİF SÜRÜŞ EKRANI

Renkli aktif sürüş ekranı, önemli navigasyon*, trafik işareti* ve otomobil performansı bilgilerini doğal görüş alanı içinde sunarak sürücünün daima yola odaklanmasını sağlar. (*Aksesuar olarak sunulmaktadır)

Mazda CX-3

Mazda CX-3

BOSE® SES SİSTEMİ

Üstün bir sürüş deneyimi işitme duyunuzu da içermelidir. Mazda CX-3'te sunulan Bose® ses sistemi, yedi hoparlörü ile size benzersiz bir ses deneyimi sunar.


HMI KUMANDASI

Sürücü ve ön yolcu arasında yer alan HMI kumandası, bilgi-eğlence ve bağlantı sistemini zahmetsizce çalıştırmanıza olanak tanır. Sürüşün keyfine odaklanabilmeniz için sesi ayarlayabileceğiniz ayrı bir düğmesi bulunur.

Mazda CX-3

Mazda CX-3

DERİ VİTES TOPUZU

Avucunuzun içindeki yumuşak derinin üstün hissi, siz ve Mazda CX-3'ünüz arasında unutulmaz bir bağlantı kurar.


SKYACTIV TEKNOLOJİSİ

Mazda'nın SKYACTIV Teknolojisi'nin tek amacı sürüşü daha keyifli ve verimli hale getirmektir. Motorlar, şanzımanlar, şasi ve gövde alanındaki tüm teknolojilere sahip sistem, otomobili tamamen yeniden tasarlayan bir yaklaşımdır. Diğer özelliklerinin yanı sıra, direksiyon hareketlerine motor torkunu değiştirerek tepki veren gelişmiş bir kontrol sistemi olan Mazda G-Vectoring Kontrolü (GVC) özelliğine sahiptir. Bu özellik, tutuş ve dengeyi iyileştirmesinin yanı sıra, direksiyondaki küçük düzeltmelere olan ihtiyacı da azaltır. Üstün çekiş gücü ise güven vererek sürüşü daha eğlenceli hale getirir

Mazda CX-3

Mazda CX-3

PERFORMANS ALANINDA YENİ STANDARTLAR


TEKERLEKLER İÇİN DAHA FAZLA GÜÇ

Mazda CX-3

Mazda CX-3

HASSAS VE KONFORLU YOL TUTUŞ


GÖVDE RUHLA BİRLEŞTİĞİNDE

Mazda CX-3

Mazda CX-3

HER ŞEY SÜRÜCÜ İÇİN

Mazda CX-3, otomobilinizle daha yakından bağ kurmanızı ve sürüşün keyfini çıkarmanızı sağlamak için tasarlanmış bir dizi akıllı güvenlik teknolojisi içerir. Bu i-ACTIVSENSE teknolojileri, size koruma ve rahatlık sunmak için sensörler ve kameralar ile çevrenizi izler.


GELİŞMİŞ GÜVENLİK TEKNOLOJİSİ

Mazda CX-3'ün aktif ve pasif güvenlik sistemleri, doğada bulunan ekolokasyondan ilham alınarak yaklaşan engeller hakkında sizi uyarmak amacıyla baştan aşağı tasarlandı. Hassas tutuş yalnızca sizin için değil çevrenizdekiler için de koruma sağlayarak sürüş deneyiminiz sırasında içinizin rahat olmasını sağlar.

Sağlam gövde yapısına ek olarak i-ACTIVSENSE sisteminin her teknolojisi, konforunuzu azaltmadan veya otomobil ve sürücü arasındaki uyumlu ilişkiden ödün vermeden güvende olmanızı sağlar. Mazda CX-3'ün iç kısımdaki standart donanımında ön ve yan hava yastıkları bulunur. Aynı zamanda içinizin daha rahat olması için özenle yerleştirilmiş koltuklar sayesinde önemli derecede iyileştirilmiş görüş sunar.


ŞERİT DEĞİŞTİRME UYARI SİSTEMİ

Otomobilin şeritten istem dışı sapması durumunda sürücüyü uyarmak üzere tasarlanan bu sistem, ön tarafta bulunan bir kamera ile yolu izleyerek otomobilin şerit işaretlerine göre konumunu hesaplar. Sistem, otomobilin istem dışı olarak şeritten çıkması halinde,sürücüyü sesli olarak uyarır.

Mazda CX-3

Mazda CX-3

MAZDA RADAR HIZ KONTROL SİSTEMİ

Mazda Radar Hız Kontrol Sistemi (MRCC), öndeki araçla arada bulunan mesafeyi ve o araca göre hızı hesaplamak için milimetre dalgalı radar kullanır. Öndeki araçla güvenli bir takip mesafesini korumak için araç hızını otomatik olarak kontrol eden bu sistem, sürücünün uzun yolculuklarda ve otoyollardaki yükünü hafifletir.


AKILLI ŞEHİR İÇİ FREN DESTEĞİ

Mazda'nın Akıllı Şehir İçi Fren Desteği (SCBS), öndeki araçlarla çarpışmaları engellemeye ya da etkilerini azaltmaya yardımcı olur. 4 ila 30 km/s hızları arasında çalışan lazer sensör, olası kazaları tespit eder ve daha hızlı durmanız için frenleri hazırlar. Sistem ayrıca, araç geri giderken 2 ila 8 km/s hızlarda çarpışmaları da engeller (SCBS R).

Mazda CX-3

Mazda CX-3

KÖR NOKTA İZLEME SİSTEMİ

Otomobilin ilgili kısmındaki yan aynasına monte edilmiş bir uyarı lambasını etkinleştirerek 50 metreye kadar algılama alanına giren araçlar hakkında sizi uyarır. Ardından bu yöne döneceğinize dair sinyal verirseniz, uyarı ışığı yanıp söner ve sistem sizi sesli olarak da uyarır. 30 km/s kadar hızlarda çalışan sistem, sürücülerin arkadaki aracın yoluna girmesini engeller.