Bu Otomobili Sürdüğünüzü Hayal Edin

VIDEOYU İZLE

Performans ve Güvenlik

YOLDA MAKSİMUM KEYİF İÇİN OLAĞANÜSTÜ SÜRÜŞ DİNAMİKLERİ

MX-5 RF, kendine özgü bir kişiliğe sahiptir. SKYACTIV Teknolojisi ile tasarlanan ve hafif, alçak bir şasiye sahip olan model, gerçek bir spor otomobil gibi tutuş sağlar, sürüş heyecanını yükseltir ve aynı zamanda proaktif i-ACTIVSENSE güvenlik özelliği keyif almaya odaklanmanıza olanak sağlar.


MX-5 RF

SKYACTIV-GÖVDE VE SKYACTIV-ŞASİ

SKYACTIV-GÖVDE ve SKYACTIV-ŞASİ, alüminyum ve çok yüksek gerilme mukavemetine sahip çelik gibi hafif malzemeler kullanılarak tasarlandı. Daha fazla konfor sağlamak amacıyla tasarlanan bu yapılar, her türlü zeminde çevik bir sürüş ve virajı kucaklayan bir denge sunar.


SKYACTIV GÜÇ AKTARIM ORGANLARI

MX-5 RF'nin saf sürüş keyfi, altı ileri vitesli SKYACTIV-MT manuel şanzıman veya MX-5 RF'de özel olarak bulunan altı ileri vitesli otomatik şanzıman* ile eşleştirilmiş SKYACTIV-G 1.5 ve SKYACTIV-G 2.0 olmak üzere iki etkileyici benzinli motor seçeneği ile sağlanır. Her iki Güç Aktarım Organı seçeneği de anında tepki, akıcı ve kontrollü güç ve sürüş heyecanına eşlik eden ve bu heyecanı arttıran düşük, baskın motor sesi sunar.

*yalnızca 2.0 Litre motorda.

MX-5 RF

MX-5 RF

i-ACTIVSENSE

Mazda güvenliği ciddiye alır. İnsan merkezli bir yaklaşımla, yol üzerinde güvenliğinizi her zaman sağlamak için bir dizi gelişmiş güvenlik teknolojisi geliştirdik. Proaktif özellik yelpazemiz, olası tehlikeleri fark etmenize ve önlemenize yardımcı olur ve mümkün olan durumlarda çarpışmaları engellemeyi ve azaltmayı amaçlar.


UZUN FAR KONTROL SİSTEMİ (HBC)

MX-5 RF'in trafik koşullarına bağlı olarak uzun ve kısa huzme arasında otomatik geçiş yapan akıllı far sistemi, yoldaki diğer sürücülerin görüşünü engellemeden her zaman optimum görüş sunar.

MX-5 RF

MX-5 RF

ELEKTRONİK GÜÇ DESTEKLİ DİREKSİYON (EPAS)

Süspansiyon ve Elektronik Güç Destekli Direksiyon (EPAS) sistemi, bir yandan canlı, çevik bir sürüş performansı sunarken diğer yandan rahat ve konforlu bir yolculuk sağlamak amacıyla MX-5 RF için özel olarak ayarlanmıştır.


KÖR NOKTA İZLEME SİSTEMİ (BSM)

Kör Nokta İzleme sistemi, şerit değiştirme sırasında kör noktaları tarar ve yan şeritte 45 metrelik mesafede yaklaşan bir araç olması halinde sizi uyarır. Söz konusu yöne dönmeden önce sinyal verirseniz, uyarı lambası yanar ve uyarı sesi duyulur.

MX-5 RF

MX-5 RF

Arka Trafik Uyarısı (RCTA)

Geri manevralar için tasarlanan RCTA, otomobilin arka kısmının her iki tarafından yaklaşan bir araç ya da engel olması halinde sizi uyarır. Bu alan boşaldığında uyarı durur.


MZD Connect

Mazda'nın sezgisel bilgi-eğlence sistemi, minimum efor ile sizi dış dünyaya bağlayarak önünüzdeki yolun sürprizlerine odaklanmanızı sağlar.

MX-5 RF